Aşk & İlişkiler

Bir kadını seksi yapan nedir?

Sizce seksi kadın başkalarının başaramadı? Bakışları mı, vücut tipi mi, yoksa kariyeri mi?

Özgüvenli duruşu mu? Derin dekoltesi mi? Bir kadını dayanılmaz çekici kılan işaretler neler? Tüm dünyadan araştırmacıların hemfikir olduğu sonuçlar burada:


 1. Kırmızı seç

Ateşin rengi kırmızı ‘dikkat, tehlike var’ sinyali verse de, Çin’de Wuhan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonucuna göre, kırmızı aynı zamanda kadının cazibesini arttırıyor. Örneğin kırmızı bir elbise giyen kadın daha seksi ve sıcakkanlı algılanıyor.


2.  Vücut Hatlarını vurgula

Victoria Üniversitesi/Wellington’da Dr. Barnaby Dixson liderliğinde yürütülen bir araştırmada ortaya ilginç bir sonuç çıktı: Buna göre kadınları seksi kılan göğüsleri ve uzun bacakları değil, kum saatine benzeyen vücut hatları.


 3. Soprano sesiyle sohbet et

 

Ses tonu soprano alan kadınların erkekler üzerindeki çekim gücü timbre sesle konuşan kadınlara göre daha yüksek.  Londra Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmaya göre bunun nedeni şu: İnce bir ses erkeklerin koruma içgüdüsünü harekete geçiriyor. Doğuştan ince bir sese sahipseniz bunu flört ederken kullanmaktan çekinmeyin.

 4. Makyajda az çoktur

Bangor Üniversitesi’nden Dr. Alex Jones katılımcılara iki farklı kadın fotoğrafı sunmuş. İlk fotoğraftaki kadın doğal makyajlıyken, diğer fotoğraftaki kadın yoğun bir makyaj uygulamış. Sonuç: Kadın ne kadar doğal ve az makyajlıysa, çekiciliği o denli artmış.

 5. Dudakları parlat

Makyajın abartılı kullanılabileceği tek yer dudaklar. Manchester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, kırmızı ruj süren kadınlar diğer kadınlara göre erkeklerin üç kat daha fazla ilgisini çekmiş.

 6. Zeki kadının dayanılmaz cazibesi

Bir anket çalışmasına göre erkeklerin %69’u zeki kadının cazibesi karşısında yelkenleri suya indiriyor. Bu yüzden erkeklerle sohbetiniz zekice ve hazırcevap olabilir. Kim bilir, belki de Amal Alamuddin tüm kadınların gözdesi olan George Clooney’in aklını zekâsıyla çelmiştir.

 

Cibuu

Yorum Yap