Aşk & İlişkiler

Kadın ve Erkek Arasındaki Çekim Gücünün 10 Gerçeği

Kadın ve erkek gerçekten de farklı gezegenlerden mi geliyor? Şimdi okuyacağınız 10 gerçek, kadın ve erkeklerin hangi durumlarda ve neden birbirlerinden vazgeçemediklerini gösteriyor:

İşte yüzyıllardır süren çelişkili kadın ve erkek gerçekleri


 1. Kadınlar özgüveni yüksek erkekleri seviyor

kadın ve erkek

Columbia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar kendinden emin, cool, gururlu ve güçlü erkekleri daha çekici buluyor. Mutlu, çok konuşan ve her şeye gülen erkekleri ise genellikle itici buluyorlar.


 2. Erkekler mutlu kadınları seviyor

kadın ve erkek

Aynı araştırmayla, kadınların tam tersine erkeklerin mutlu kadınları daha çekici bulduğu ortaya çıktı. Kendinden emin ve güçlü kadınlardan uzak durma hatta korkma eğilimi gösteriyor. Mutlu ve hayatından memnun olan kadınlar ise erkeklerin vazgeçemediği bir cazibe haline geliyor.


 3. Gelecekteki “o” kişiyi, muhtemelen tanıyorsun

 

Çiftlerin neredeyse %70’i daha önce arkadaş ortamında denk gelmiş ve birbirini bilen kişilerden oluşuyor. Çiftler birbirlerini genelde öncesinden tanıyor – bu da gösteriyor ki, ilk bakışta aşktan ziyade başka etkenler var. Baktığınız yerlere daha dikkatli bakın; bir yerde öylesine tokalaştığın kişi ilk olmasa da ikinci bakışta senin aşkın olabilir.


  4. Zıt kutuplar birbirini çeker mi? Yoksa tam tersi mi?

kadın ve erkek

İlişkiler çoğu zaman benzer sosyal temeller üzerine kuruluyor. Çiftler genelde aynı eğitim seviyesi ve sosyo-ekonomik kültüre sahipler. Hayattan beklentileri ve dünya görüşleri, genelde uyum içinde ilerliyor. Bu da kadın ve erkek için zıtlıktan çekim doğar teorisini çürütüyor.


 5. Ten uyumu…

kadın ve erkek

Vücudumuzun savunma mekanizmasına dâhil olan koku salgıları, cinsel yaşantının da önemli bir parçası.  Apokrin bezlerinden salgılanan ve koltukaltında terlemeyle yayılan ‘feromon’ kokusunun cezbedici etkisi artık bilinen bir gerçek. Kadınlar yumurtlama dönemi öncesi bu kokulara karşı daha hassas oluyor.


6. Testosteron erkeklerin cazibesini arttırıyor

kadın ve erkek

Kadınlar özellikle yumurtlama döneminde güçlü ve erkeksi yüz hatları olan erkeklerin cazibesine daha çok kapılıyor. Kadın içgüdüsel olarak doğacak çocuğunun iyi genlere sahip olmasını istiyor. Güç ve cazibenin etkisinde kalarak partner seçimlerini buna göre yapıyor.


 

7. Baba toprağından

kadın ve erkek

Breslau Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre babasıyla arasında yakın bir bağ olan kadınlar, babalarına benzeyen eş adayları arıyorlar – dış görünüşten karaktere kadar. Öte yandan babasıyla iyi bir ilişkisi olmayan kadınlar ise babasında bulunan özelliklere sahip olan kişileri direkt olarak eliyorlar.


 

 8. Gülmek, sempatik olmanın bir başka versiyonu…

kadın ve erkek

Birçok araştırmaya göre, kadınlar esprili erkeklerden hoşlanıyor, erkekler de esprilerinden anlayan kadınlardan.


 9. İlk bakışın takıldığı nokta…

Araştırmalara göre, kadın ve erkek ilk olarak farklı noktalara kafa yoruyor. Erkekler ilk bakışta kadınların vücut yapılarına dikkat ediyor. Kadınların bakışları ise erkeklerin ellerine kayıyor.

kadın ve erkek

 

10. Ne kadar uyum, o kadar başarı

İnsan farkında olmadan kendisine bir şekilde benzeyen kişilere eğilim duyuyor. Dolayısıyla kadın ve erkek için de durum böyle. Güçlü kalıtsal özelliklerinin devamı sağlanmış oluyor. Araştırmalara göre ilişkide ne kadar uyum varsa, o birliktelik o kadar başarılı oluyor.

Elbette bir ilişkinin başarılı olmasını etkileyen birçok faktör var. Ancak Cibuu Uyum Yöntemi sayesinde hem kendi hem de diğer kişilerin doğuştan gelen özelliklerine farklı bir bakış açısı getirerek, farkındalık oluşturabilirsiniz. Kadın ve erkek ilişkilerine farklı bir yorum katan Astroloji ön değerli uyum sitesi Cibuu‘dan yararlanarak ilişki ve karakter uyumunuza bakabilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir!

Seks hayatı ve burçlar

Burç sembollerinin gizemli anlamları!

Cibuu

Yorum Yap