Aşk & İlişkiler

Hayatında başka biri mi var? İşte 6 işaret

Aldatmak çoğu insanın başına gelen, mutsuzluk vermesinin yanı sıra hayata dair deneyim kazandıran, bakış açısını değiştiren bir durum… Mutlu ilişki temelini sadakat ve güven oluşturur. Ne yazık ilişkileri sarsan durumlar yaşanabiliyor.

Aldatmak anlaşılır mı? İşte aldattığına dair 6 işaret:

1. Davranışları değişiyor

Bazı erkekler aldattıklarını zekice gizlemeyi başarırken, bazıları bu konuda oldukça sakar. Peki, aldattığından kuşkulandığınız halde bunu kanıtlayacak bir ipucu olmadığında ne yapacaksınız? Aslında çoğu zaman aldattığını küçük şeyler ele verir. Örneğin ‘’Neredeydin? Kiminleydin? Ne yaptın?’’ gibi sorular karşısında başını kaşımaya, gözlerini kaçırmaya ve başka şeylerle uğraşmaya başlıyorsa, bu davranışları aldattığını gösterebilir. Gözünüz üstünde olsun!

2. Abartılı davranışlar gösteriyor

Bazı işaretlerin onun foyasını meydana çıkaracağını bilenlerdense, bunları yapmamak için özen gösterecektir. Ancak bunu başarması çok kolay olmaz, söyleyelim. Başını kaşımaz, gözlerini kaçırmaz fakat sizinle derin bir sohbete odaklandıysa, bu abartılı jestlere dikkat edin. Bazı davranışları bastırmaya çalışması bir şeyleri gizlemeye çalıştığını gösterebilir.

3. Cevap değil, soruya soruyla karşılık veriyor

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar! Yalan konuşanlar genelde bir soruya direkt cevap vermezler. Soruyu tekrar ederek zaman kazanmaya çalışırlar. Örneğin ‘’Beni aldatıyor musun?’’ sorusuna, ‘’Ne yapıyor muşum? Seni aldatıyor muymuşum?’’ şeklinde olabilir. Alternatif olarak karşı soru da sorabilir; ‘’Beni aldatıyor musun?’’ sorusuna ‘’Buna gerçekten inanıyor musun?’’ veya ‘’Böyle bir şeyi nasıl sorarsın?’’ diyerek suç bastırmaya çalışabilir.

4. Okları size yönlendiriyor

Suç bastırmanın en sevilen stratejilerinden biri de karşı atağa geçmek! ‘’Beni aldatıyor musun?’’ diye sorduğunuzda, ‘’Çıldırdın mı sen?’’, ‘’Bu ne cüret? Beni nasıl suçlarsın?’’ gibi karşı atağa geçebilir. Sonrasında geçmişten kalma suçlamalar da çıkararak sizin halüsinasyon gördüğünüzü ve paranoyak olduğunuzu iddia edebilir.

5. Anlattıkları çelişkili

Aldatan aldanır, bu şaşmaz bir kuraldır. Yalancının ipliği mutlaka pazara çıkar. Anlattıklarında bir tutarsızlık olacaktır. Uyanık olun!

6. Yalan söylemediğine yeminler etmeye başlıyor

Dürüst insanlar yemin etme ihtiyacı duymazlar. Ancak sevgiliniz veya eşiniz yemin etmeye başladıysa, bir şeyler çeviriyor olabilir. Söylediklerini yeminlerle desteklemeye başlayan biri aslında kendini ele vermeye başlamıştır.

yeminler ediyor

 

 

Cibuu

Yorum Yap