Astroloji

Burç Simgeleri Anlamı: Burç Sembolü Nedir?

Burç Sembolü, Burç Simgesi

Burç simgeleri hangi anlamları taşıyor. On iki burca ait simgelerin anlamlarını sizler için derledik. Son dönemlerde popüler olan snapchat uygulaması ile gündeme snapchat burç sembolleri sonra burç simgelerini derinlemesine araştırdık.

Burç simgeleri ( Burç sembolleri) anlamlarını biliyor musunuz?

Burç simgeleri ne anlam taşıyor? Burcunuzun simgesinin anlamını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız bu yazı tam size göre. Hadi hemen burcunuzun simgesinin anlamını okuyun. Bakalım burcunuzun simgesi neyi temsil ediyor…

Koç Burcu Simgesi ( Sembolü ) 

Burç Simgeleri Anlamı, koç burcu simgesi, koç burcu sembolü

Koç burcu simgesi: Cesaretin ve atılganlığın anlamı olan ”boynuz” koç burcunun simgesidir. Zodyak da ilk burç olan, liderlik niteliğine sahip, öncü bir burç olan koç, kendi emeğiyle istediği noktaya gelir.

Boğa Burcu Simgesi ( Sembolü ) 

boğa burcu simgesi, boğa burcu semblü

Boğa burcunun simgesi: “Çember ve dışa doğru açılan iki boynuz” dur. Bu sembol boğa burcunun istikrarlı yapısını ve sürekliliğini anlatır. Dostluğa verdiği önem ve güven verici yapısı burcun sembolündeki çember ile belirginleşmiştir.

Burç Simgeleri | İkizler Burcu Simgesi ( Sembolü ) 

ikizler burcu simgesi, ikizler burcu sembolü

İkizler burcu simgesi: Çift karakteri ve dengesizliğinin sembolü olan ikizler figürü ile tanınan bu burç, aslında olaylara farklı bakış açıları ile yaklaşabilme özelliğine sahiptir. İki figüründe ayakları tam olarak yere basmaktadır. Bir olayda iki bakış açısı olabileceğini anlatan bir semboldür. İkizlerin karakter yapısını anlatan bir semboldür.

Yengeç Burcu Simgesi ( Sembolü )

yengeç burcu simgesi, yengeç burcu sembolü

Yengeç burcu simgesi: Duygusal ve romantik olan yengeç burcunun sembolü sarmaldır. Bu figürde anlatılmak istenen yengeç burcunun etrafındaki insanları sevgiyle sarmaladığı ve tüm enerjisini onlara verdiğidir.

 Aslan Burcu Simgesi ( Sembolü ) 

aslan burcu simgesi, aslan burcu sembolü

Aslan burcu simgesi: Gücü ve liderliği simgeleyen ormanlar kralı aslan sembolüyle bilenen aslan burcu gücünü ve enerjisini kullanarak insanlara yol göstericidir.

Başak Burcu Simgesi ( Sembolü )

başak burcu simgesi, başak burcu sembolü

Başak burcu simgesi: Düzenin ve detayın burcu olan başak burcunun sembolü orantılı kavisler, başağın başarıya giden yollardaki iniş ve çıkışlarını simgelemektedir.

Terazi Burcu Simgesi ( Sembolü )

terazi burcu simgesi, terazi burcu sembolü

Terazi burcu simgesi: Dengeyi ve hakkı simgeleyen teraziyle sembolize edilen bu burç, iyi ve kötü gün dostu olabilecek karaktere sahip insanları temsil eder.

Akrep Burcu Simgesi ( Sembolü )

akrep burcu sembolü, akrep burcu simgesi

Sembolü akrep olan bu burç, tıpkı akrep gibi gizemli ve karanlık yönleri olan bir burçtur. Sevdiği insanlara kucağını sonuna kadar açarken sevmediği insanlara karşı zehir saçabilir.

Yay Burcu Simgesi ( Sembolü )

yay burcu simgesi, yay burcu sembolü

Yay burcu simgesi: Gerilmiş ve uzaklara fırlatılmaya hazır olan bir okla sembolize edilen yay burcu, maceraperestliği ve özgür ruhu simgelemektedir.

Oğlak Burcu Simgesi ( Sembolü )

oğlak burcu simgesi, oğlak burcu sembolü

Oğlak burcu Simgesi: iki kavise bakıldığında, oğlakların yaşamının ikiye ayrıldığı söylenebilir. Birinci dönem oğlağın, kendinden emin olmayan tedirgin dönemini anlatırken, ikinci dönem kendisinden emin olan ve güven veren oğlağı yansıtmaktadır.

Kova Burcu Simgesi ( Sembolü )

kova burcu sembolü, kova burcu simgesi,

Kova burcu simgesi: Sezgi ve zekayı simgeleyen birbirine paralel deniz dalgasıyla sembolize edilen kova burcu, derin sevgi ve saygıyı, evrenselliği, kardeşlik ve barışı amaçlar.

Balık Burcu Simgesi ( Sembolü )

balık burcu simgesi, balık burcu sembolü

Balık Burcu Simgesi: İki paralel çizgiyi birbirine bağlayan köprü ile sembolize edilen balık burcu, insanlarla paylaşım yapmadan yaşayamayan duygusal ve romantik insanların burcudur.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Kadını ve erkeği çekici yapan şeyler ne?

Cibuu

Yorum Yap