Aşk & İlişkiler

”Seks Yapmak İstiyorum” Aşkla mı? Aşksız mı?

Seks yapmak istiyorum ama aşkla mı yoksa aşksız mı? sorunsalı…

Bazı insanlar için seks yapmadan önce aşık olmak önemlidir bazısı için ise aşksız seks olabilir. Önce kendinize  ”Seks yapmak istiyorum ama aşkla mı yoksa aşksız mı?” sorusunu sorun.

Aşık olmak seks için gereklilikse ve cevabınızda netseniz aşkı nasıl ifade ettiğinize bakalım,

Aşk birbirine bakmaktan değil, aynı yöne bakmaktan ibarettir.” diyorsanız aşkı Antonie de Saint- Exupery gibi,

”Bizi yaşamın tüm yükünden ve ıstırabından bir kelime kurtarır” diyorsanız aşkı Sofokles gibi,

Aşk cevaptır, ama cevabı beklerken, seks bazı güzel soruları gündeme getirir” diyorsanız aşkı Woody Allen gibi tanımlıyorsunuz.

Aşkı şehvetle ya da kara sevdayla karıştırmayın! Şehvet sadece cinsel çekime dayanır ancak aşk karasevda da değildir. Kara sevda kaygı yaratır oysa ki aşk rahatlatıcı bir duygu olarak tanımlanır.

Aşksız seks ”oldu bitti hadi görüşürüz” tarzı bir şey mi?

Aşkla seks yapmak yani partnerinizin gözlerinin içine bakarak ”seni seviyorum” derken bir bütün olabiliyorsanız muhtemelen seksi aşkla tercih edeceksiniz. Ancak şunu unutmayın ki aşık olduğunuz her an seks yaptığınızda ”festival” alanında gibi kendinizi hissetmeyebilirsiniz.

Seks her zaman ”aşk” duygusunu ifade etmez başka duyguları da ifade eder. Örneğin kimi partnerler birbirlerinin uykuya daha rahat dalmalarını istedikleri için yatmadan önce seks yaparlar. Örnekler çoğaltılabilir. Siz hangi cevabı seçerseniz seçin sizi duygusal açıdan yıpratmayacak ve sizinle aynı şeyleri hisseden partnerle birlikte olun. Sonunda hayal kırıklığına uğramayın veya uğratmayın.

Klişelere karşı Sekstistikler!

”Kadınlar seksi aşkla ister erkeklerse seksi yalnızca seks için ister.” Bu bir klişedir. İstatiksel olarak erkeklerin yüzde 65’i seksi aşkla istiyor, kadınlarınsa yüzde 80’i.

Cibuu

Yorum Yap