Aşk & İlişkiler

Doğru Şekilde Flört Etmek İçin 4 Altın Kural!

Flört etmek sadece birkaç ipucuyla daha eğlenceli hale gelebilir! Yaz geldi, hava mis gibi, ama hala bir sevgiliniz yok mu? Bu durumdan sıkılmış olmalısınız. Evlilik ya da ciddi bir ilişki düşünmüyor olsanız bile, bir yaz aşkı fena olmazdı?

Neyse ki günümüzdeki arkadaşlık uygulamaları sayesinde yeni insanlarla tanışmak çok kolay, hatta iş yerinde, barlarda, arkadaşlar aracılığıyla yeni biriyle tanışmak artık demode oldu!

Zaten zor olan şey biriyle tanışmak değil, tanıştıktan sonra buzları kırmak, yakınlaşmak durumu oluyor. Doğru flört etmek için, çekingen olup olmamanın hiçbir önemi yok, sadece flört etmeyi etkili bir şekilde öğrenmek gerekiyor.

Flört etmek için birkaç basit ipucu:

1.      Göz teması kurun.

Yüzünüz birini etkilemek için en önemli bölgeniz, kullanın! Hoşlandığınız biriyle sohbete başlarken gözlerinin içine sıcak bir bakış iyi olacaktır, tabii bunu rahatsız edici şekilde dik dik bakarak yapamazsınız. Belki onu dinlerken bir iki dakika bakıp, arada gözlerinizi kaçırıp, sonra yeniden göz teması kurmak işe yarayacaktır. Gülümsemeyi ve kaşlarınızla onu dinlediğinize dair mimik yapmayı unutmayın!

2.      Samimi bir iltifat

Henüz yeni tanıştığınız biriyle ayaküstü sohbetler zordur. Ama o kadar da zor değil. Merhaba deyin ve kendinizi kısaca tanıtın ve ardından minik bir iltifatla ilerleyebilirsiniz. Çok hoş görünüyorsun, bluzunun rengi çok güzel vs… Bu taktik üç şeyi başarır:

  • Karşınızdaki insanı rahatlatır.
  • Ona karşı ilginiz olduğunu göstermenin samimi bir yolunu gösterir.
  • Ona karşı ilgi ve hoşnutluk içinde olduğunuzu anlamasına yarar.

Bunun haricinde basit sorularla neler yapmaktan hoşlanıyor, nasıl biri olduğuna dair- sohbetin yavaş ve samimi şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Eğer ortak ilgi duyduğunuz bir konu bulursanız, daha akışkan ve zorlayıcı olmayan bir muhabbetiniz olacaktır.

 

3.      Vücut dilinizin farkında olun.

Konuşmaya başladığınız andan itibaren vücut diliniz çok şey ifade etmeye başlar. Bir tavsiye olarak, seksüel bir his uyandırmadan, konuşurken yavaş şekilde onun omzuna dokunabilirsiniz, rahatsız edici olmamaya dikkat ederek… Eğer yeterince zekiyseniz bunu konuşmanın doğru anında yapmayı başarırsınız! Küçük dokunuşlar, aranızdaki fiziksel çekimi tahmin etmediğiniz kadar artırabilir. Sadece bunu sertçe yapmayın ve rahatsızlık hissi uyandırmayın.

Diğeri ise karşınızdaki insanın yaptıkları veya anlattıklarına göre değişen yüz mimikleriniz. Örneğin konuşurken kafasını öne ya da ya da eğiyorsa siz de hafifçe bunu tekrarlayın. Aranızdaki bir iletişim kurmakla çok ilgilendiğinize dair hatasız bir sinyal iletir.

4.      Kendinizi çok ciddiye almayın.

Sadece flört ediyorsunuz, evlenme teklifi etmeye hazırlanmıyorsunuz! Flört etmek ilginizi belli etmenin ve selam vermenin eğlenceli bir yoludur. Eğer çabalarınız sonuç veriyorsa bu harika ama vermiyorsa, yeniden deneyin! Biri sizden hoşlanmadıysa bir başkası hoşlanacaktır. Sadece başka biriyle yeniden deneyin. Aynı zamanda ilk buluşmada bir ışık alamadığınız birine, ikinci veya üçüncü kez bir kahve içme şansı tanıyın. Emin olun bazen insanlar ilk buluşmada oldukları gibi davranamıyor ve içlerindeki gerçek –belki de çok hoşunuza gidebilecek- kişiliklerini sunamıyorlar. (Gerginlik, özgüven eksikliği vs.)

En iyi senaryo, zaman içinde daha da yakınlaşacağınız, her buluşmada daha eğlenceli saatler geçireceğiniz biriyle vakit geçirmektir. En kötü senaryo ise, bunlar olmaz ve siz yolunuza devam edersiniz hepsi bu!

 

Kaynak: mindbodygreen

Cibuu

Yorum Yap