Aşk & İlişkiler

Öpüşme ve Cinsellik Hakkında Keyif Verici Detaylar

Öpüşme

Cinsellik, yaşamımızın temel aktivitelerinden biri ve hakkında göz ardı ettiğiniz şeyler olduğunu hissetmiyor musunuz? Ya da sevgilinizi mutlu etmek adına kendi fiziksel zevklerinizden feragat ettiğiniz oluyordur.

Öpüşme ve cinsellik hakkında küçük detaylar seks hayatınızı hem daha eğlenceli, hem de daha tatmin edici kılacak…

İşte cinsel hayatınıza yön verecek 5 keyifli bilgi…

seks

1.Öpüşme: Cinselliğin Baş Tacı

Güzel bir öpüşme olmadan, iyi bir seks hayal edebiliyor musunuz? Öpüşme süreci, hem partnerlerin birbiriyle olan kimyasal etkileşimini tetikler, hem de seksten alınacak zevkin teminatıdır diyebiliriz.

Yani iyi bir öpüşme yaşanmıyorsa, seksten fazla bir şey beklemeyin.

Kural basit: “Az daima çoktur.” Bu felsefeye göre öpüşme yavaş başlamalı ve ilerlemedir. Hiç kimse aniden suratına yumulan koca bir ağız istemez. (Burada İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar’ın o meşhur sahnesi gözünüzün önüne gelmiş olabilir. Şimdi atın o düşünceyi kafanızdan…)

Yavaş ve yumuşak hareketlerle başlayın. Önce dudakları hissedin. Öpüşme şiddetini git gide artırın. Karşınızdaki kişinin öpüşme stili çok önemli. Onunkiyle denge oluşturacak bir tempoda ilerleyin.

2. Seks: Esas Konumuz

Cinsel birleşme esnasında teknik detaylara girmeden önce, çok daha önemli bir şey var: cinsel özgüven!

Eğer kendinize güveniniz yoksa her şeyi olması gerektiği gibi yapsanız bile seksten zevk almanız mümkün değil… Özellikle kadınlar, cinsel birleşme sırasında aldığı hazdan çok, fiziksel olarak nasıl göründüklerinin ve iyi bir performans sergileyip sergilemediğinin derdine düşebiliyor. Düşünmeyi bırakın ve sadece hisse odaklanın. Kendinizi gerçekten seksi hissetmediğiniz sürece bir anlamı yok, bu yüzden buna öncelik verin.

Herhalde dünyadaki en “seksi” şeyi partnerinizle aynı anda doyuma ulaşmaktır.

Afrodizyak etkisi yaratacak dekorasyon önerileri!

3. Bakım: Olmazsa olmaz

seks

Seks esnasında merdivenleri tırmanırken sizi Nirvana’ya ulaştırabilecek en önemli etken; temizlik ve tazelik. Öncelikle seks öncesi duş almak tartışılmaz bir konu.

Erkekler özellikle el bakımına çok özen göstermeli. Eller en aktif kullanılan bölgelerdendir ve kadınlar, bedeninde nasırlaşmış ve kirli eller dolaşmasını istemez.

Koku. Konunun libido üzerindeki etkisi yadsınamaz. Parfüm, deodorant vb. kokulardan arındırılmış tenin salgıladığı doğal koku, partnerinizi baştan çıkarmaya yeter. Ayrıca yasemin esanslı kokular da güçlü afrodizyak etkisi yaratır. Aklınızda olsun…

4. Mastürbasyon ve seks

Partnerlerin cinsel birleşmeden önce birbirlerine dokunması seksten alınan zevki katbekat artırır.

Erkekler için; dokunarak başlamak istiyorsanız, düşündüğünüzden beş kat daha yavaş ve yumuşak davranmalısınız. Sert olmayın, baskı uygulamayın ve parmaklarınızı penis gibi kullanmayın.

Kadınlar için; aynı kural sizin için de geçerli: yavaş ve nazik olmalısınız. Penisin aşırı duyarlı bir organ olduğunu akıldan çıkarmamalı ve tahriş edici hareketlerden kaçınmalısınız. Asıl zevk alınan bölge penis üzerindeki deri değil, altındaki kas dokusudur. Doğal ve yumuşak hareketlerle hem siz hem partneriniz mutlu olacaktır. Aceleniz yok, öyle değil mi?

5. Eğlence ve Nefes!

Teknik detaylara boğularak olayın özünden uzaklaşmayın. Cinsellik, haz verici olduğu kadar eğlenceli olmalıdır. Keyif almaya odaklanın. Rahat hissetmenin en önemli şartı ise: doğru nefes alışverişi!

Çoğu insan farkında bile olmaksınız seks esnasında nefesini tutuyor ve bu da rahatlamanızı ve orgazma ulaşmanızı engelleyen bir durumdur.

Bu detayları mümkün olduğunca hatırlayın ve cinsel hayatınızın tadını çıkarın!

Cibuu

Yorum Yap