Aşk & İlişkiler

Astrolojik Öpüşme Rehberi: Burçlara Göre Öpüşme Biçimleri

öpüşme

Öpüşme ve yakınlaşma şekilleri hakkında burçlara göre ayrı ayrı incelemesi yapılmış DEV REHBER! Bu rehber ufkunuzu açacak!

Hangi burç nasıl öpüşmekten hoşlanır, birbiriyle yakınlaşma yöntemleri nelerdir, öpüşürken nelere dikkat ederler, hangi hareketlerden soğurlar, hepsini açıklıyoruz…

Bugün şanslı gününüzdesiniz!

Romantizmin ilk adımı: öpüşme üzerine

Öpüşme

Eğlenceli ve ufuk açıcı bilgilere birlikte göz atalım,

Burçların hoşlandıkları öpüşme biçimleri

Koç (21 Mart-19 Nisan)

Öpüşme

Koç burcu kişiler tıpkı karakterleri gibi öpüşür, ateşli ve tutkulu. İsterse ilk kez öpüşüyor olun, hiçbir çekince duymaz, ve her seferinde sanki yıllardır bu anı bekliyormuş gibi bir tutkuyla atılır. Eğer uysal bir öpücük bekliyorsanız, beklemeyin. Gittikçe artan bir şiddetle devam eden bir öpüşme gerçekleşecektir.

Şehvetli Ateş burçlarından yumuşak dokunuşlar pek beklenemez. Eğer ilk kez bir Koç burcunu öpüyorsanız, çıtayı çok yükseklere çıkardığınızı bilin. Tek olumsuz yanı bazen nefes alabilmek için onu kendinizden itmek zorunda kalabilirsiniz.

Eğer bu gece enerjik, tutkulu, istekli bir Koç burcu ile öpüşmeyi planlıyorsanız, bastığınız zeminin sağlam olduğuna emin olun, onun şiddetiyle ayağınız kayıp düşmeyin.

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Öpüşme

Öpüşmekten söz etmeye devam ederken belirtmekte fayda var: öpüşme, dokunuş ve diğer bütün bu terimler Boğa burcunun öpüşme biçimini tanımlamakta yetersiz kalır. Boğa burcu öpüşmeyi çok iyi bilir ve diğer tüm Zodyak burçlarına ders verebilir bu konuyla ilgili…

Boğalar dudaklarını hassas kullanır, baştan çıkarıcı ve samimidir. Sadece manevi bir doyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi sonsuz uçurumların derinliklerinde bulabilirsiniz. Gözlerinizi açtığınızda elinizde kalanlar: bir adet kalp çarpıntısı ve karmakarışık bir ruh halidir.

Boğaların sahip olduğu naif, gerçek ve samimi romantizmin artık eski çağlara ait özlenen bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Eğer gerçek bir romantizm aşığıysanız, bir Boğa tek bir öpücük ile sizi aya  ve yıldızlara ulaştırabilir.

Eğer bu gece bir Boğa burcunu öpmeyi planlıyorsanız güzel kokular sürün (aranızdaki yakınlığa etkisi olacaktır, Boğalar kokudan çok etkilenir), gözlerinize ise koyu renk eyeliner ile belirginleştirirseniz, artık o derin bakışlarını sizden ayıramayacaktır.

Takıntılı aşk hastalığından nasıl kurtulmalı?

İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

İkizler burcu aşırı duygusal ve yoğun hissettiklerinde bile öpüşürken eğlence ararlar. İkizlerin öpüşmesi başka kimseye benzemez, yavaşça baştan çıkarmaya teşvike edicidir. Öpüşme boyunca kıkırdamalar, fısıldamalar, gülüşmeler eksik olmaz.

Eğer bu yazıyı her burcun nasıl öpüştüğünü öğrenmek için okuyorsanız bilin ki, lisede yaşadığınız o ilk öpücüğün heyecanını ve hazzı yeniden geri getiremezsiniz ama İkizler (Evet İkizler!) bu sıcaklığı ve o ilk anın cazibesini yeniden yaşamanızı sağlayabilecek bir burçtur. Hatta eve döndüğünüzde yatmadan önce iyi geceler mesajı atması, iyice o ergenlik günlerine dönmenizi sağlar.

Belki fark ettiniz, belki etmediniz ama eğer ilk kez öpüşüyorsanız muhtemelen o da en az sizin kadar gergin olacaktır. Bu yüzden hazır olmadığı bir öpücükle onu germektense, öncesinde yanınızda rahat hissetmesini sağlayın. Eğer mükemmel bir öpücük bekliyorsanız, hazır hissetmesi için ona biraz zaman verin. Ne demişler, sabrın sonu selamettir!

Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

Yengeç burcunun öpücüğü nerede olursanız olun, ister kumsalda, ister metroda, ister arabada, sizi rahat ve sıcak hissettirir. Onunla öpüşürken sonsuza dek mutlu mesut yaşayacağınız bir peri masalına adım atmış gibi olursunuz.

Yengeç burçlarının öpücüğü çekimine karşı koyamayacağınız tuhaf bir manyetik etki yaratır. Hem mahcup hem yoğun, hem mesafeli hem sürükleyici, hem naif hem çapkın, hem duygusal hem flörtöz; işte bir Yengeç öpüşmesi.

Bu paradokslar asla bitmez. Onu öperken kendinizi elmalı tart ısırmış gibi hissedebilirsiniz. Sizi pastel renklerle bezeli gerçek olmayan bir dünyaya doğru sürükler.

Kim böyle bir öpücüğe karşı koyabilir ki? Özellikle de onun aşırı duygusallığı ve güzel suratı birleşince…

Birbirimizi neden yanlış anlıyoruz?

Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Öpüşme

Gelelim Aslan’a… Aslanların her işi olduğu gibi öpüşmeleri de gösterişlidir. Son derece içten ve duygusal olsa bile, Aslan yine Aslanlığını yapar ve sizi sanki binlerce kişinin gözü önünde bir tiyatro performansı sergiliyormuş gibi öper.

Aslan burcu öpücüğü hep vahşi, engellenemez, yabani gibi hayvanlara özgü sıfatlarla tarif edilmiştir. Kedigillerden olan Aslan öpücüğü, bir yanda ihtiraslı, yoğun, vücudunuzu tırnak izleri içinde bırakabilecek kadar şehvetli, diğer yanda romantik, küstah, şımarık, önceden planlamış bir öpücük olabilir. Her iki durumda da ayaklarınız yerden kesilir.

Eğer aklınızın bir köşesinde vampir fantezileriniz varsa, bunu onlarla tatmin edebilirsiniz. Bir Aslan burcu öpücüğü, ısırma, kıstırma, erojen bölgelere pençeleme (!) olmadan asla tamamlanamaz. Çıkardığı baştan çıkarıcı sesler ise işin diğer eğlenceli kısmı…

Aslanlar, size öyle gelse bile plansız, doğal bir öpücük vermezler, önceden kafasında nerede ve nasıl olacağını tasarlamıştır. Hatta hangi açıdan daha güzel göründüğü bile bu planın bir parçasıdır. Ama tüm bunlar samimiyetinden hiçbir şey kaybetmesine neden olmaz. Prova, mükemmel bir şekilde gerçeğe dönüştürülür.

Oyuncular, ışık, diyalog ve eylem, gerçek öpüşme performansı öncesinde Aslan’ın kafasında mükemmelliğe kavuşturuldu. Öpücüğü gerçekten mükemmel olmadığı sürece, haklı övgülere nasıl kavuşabilirdi yoksa?

Aldatılıyor muyum?

Başak (23 Ağustos-22Eylül)

Öpüşme

Başak burcunun öpücükle ilgili sizden beklentileri, sizin ondan beklentilerinizden daha önemli olduğunu öncelikle hatırlatalım. Mükemmeliyetçi yapısı öpüşme konusunda da ön plana çıkıyor ve bu konuda da en iyiyi hak ettiklerini biliyorlar. Siz öpüşmenizi planlarken birkaç küçük uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Örneğin n ne çok özensiz, ne çok ıslak, ne çok hızlı, ne çok yavaş, ne çok aceleci olun, ağzınızı çok açmayın, ya da dilinizi kullanın, ya da çok az kulanın, vs. vs…

Yine de tüm bunlar gözünüzü korkutmasın. Başak burcunun öpüşme biçimi yaratıcıklarla dolu, rüya gibi, görkemli bir romantizm anı yaratabilen güçtedir. Bir öpücük ne kadar mükemmelse, o kadar olabilir. Üstelik tamamıyla içten ve samimidir. Hoşlanmadığı birini asla öpemez.

Bir Başak burcuyla öpüşme anında çok mu hızlı ya da çok mu ıslak öpüşüyorum sorununu ortadan kaldırmak için öncelikle: içten olun yeter. Olduğunuz gibi olun ve hislerinizi verin. Kimin ihtiyaçlarının daha öncelikli olduğunun aslında hiç önemi kalmayacaktır.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Öpüşme

Teraziler için her hareketinden romantizm damlar desek herhalde abartmış olmayız. Terazinin öpüşme biçimi sizi içine çeker ve sanki dünya sizin etrafınızda dönüyormuş gibi hissettirir. Eğer bu sizin için yeterince baştan çıkarıcı değilse o kadar emin olmayın. Yaşattıkları mutluluk hissi düşündüğünüzden daha yoğundur.

Terazi öpücüğü romantik parıltılarla doludur. Şanslısınız ki, eğer şimdiye kadarki tek partneriniz bir Teraziyse bile, o ilk öpücüğü asla unutmazsınız. Çünkü her öpücük, ilkiyle aynı ve hatta git gide artan bir tutku, romantizm ve ateşle büyür.

Öpüşmenin hakkını verir. Dudağa küçük, utangaç bir öpücük kondurup geri çekilmek onun tarzı değildir. Kalbinizi ve ruhunuzu yerinde oynatacak, bedeninizin her parçasını yeni bir yolculuğa çıkaracak kadar uzun süre dudaklarınızla meşgul kalabilir. Böyle bir öpücüğü kaçırmamak için dişlerinizi iyice beyazlatmanızı ve boynunuza güzel kokular sürmenizi tavsiye ederiz. Buna önem verir.

Sevgilim beni gerçekten seviyor mu?

Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

Öpüşme

Bir Akrebin öpücüğü ruhunuzda sonsuza dek silinmeyecek bir iz bırakır. Doğrudan iliklerinize işler. Derin ve şehvetlidir. Ayrıca uzun sürer, öpüşme esnasında zaman ve mekan kavramları anlamını yitirir.

Akrep burcu kişilerin öpüşme biçimi her an her yerde, en beklenmedik anlarda olabilir. Farklı fantezilere ve yeniliklere açıktır. Mesela Spider Man öpücüğü gibi, hani şu baş aşağı olan!

Akreple öpüşmek duygu patlaması gibidir. Son derece zararsız gibi görünen bir iyi geceler öpücüğünün nasıl olup da sizi duygusal olarak böylesine alt üst ettiğini görünce şaşırabilirsiniz. İlk öpücükten sonra onun hakkında fikirleriniz tamamen değişebilir. (Olumlu yönde tabii).

Yay (22 Kasım-21 Aralık)

Arkadaş canlısı Yay burcu, size samimi ve beklenmedik bir öpücük vermek için asla iki kez düşünmez. Bu öpücüklerin romantik bir havaya bürünebilmesi için biraz üzerinde çalışmanız gerekebilir.

Yayların öpüşme biçimi sık aralıklarla küçük öpücüklerle doludur. Birçok duyguyu aynı anda yaşar, kahkaha, gözyaşı, şakalar, flört, eğlence, dram… Ve bu git gide daha eğlenceli bir hal alacak ve sonunda vazgeçemez hale geleceksiniz.

Yay burcu ile yakınlaşmanın yolu, onunla bisiklete binmeye, yürüyüşe, tırmanışa, yüzmeye ve bilimum etkinliklere birlikte katılabileceği, aynı zamanda romantik bir ilişki kurabileceği biri olmanızdır. Bunu başardınız mı sizi öpmeyi hiç bırakmaz, hayatınız bir daha hiç monoton ve sıkıcı olmaz.

Oğlak (22 Aralık-19 Ocak)

Öpüşme

Bazı şeyler zaman alır. Güzel sonlara ulaşmak sabır gerektirir. Oğlaklar da işte böyledir. Belki Zodyak burçları arasında en sevgi dolu, romantik burç değildir ama tüm anlık eğlenceler gelip geçtiğinde, kalıcı olan tek şey Oğlak’ın sevgisidir.

Oğlak burcunun öpüşme biçimini başlarda çekingen bulabilirsiniz. Fakat biraz zaman verirseniz ve size tamamen güvendiğini hissettiğinde tutkusu açığa çıkar ve doğru koşullar sağlandığında mükemmel bir öpüşme sizi beklemektedir. Davranışlarındaki değişimi ve rahatlığı hissedersiniz.

Kendini baskı altında hissetmediği zamanlarda öpüşme biçimi tutkulu, stil sahibi ve havalıdır. Belki romantik değildir ama nasıl havalı olacağını ve sevgilisine nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir.

Erkekler aşk acısını nasıl atlatıyor?

Kova (20 Ocak-18 Şubat)

Öpüşme

Kovalar sadece romantik özellikleriyle değil, romantik çabalarıyla da partnerini etkiler. Bilindik bir romantizm anlayışı yoktur. Yaratıcılık düzeyi sizi şaşkınlığa sürükleyebilir. Kovanın ne zaman karşınıza dikilip sizi öpücüğe boğacağı hiç belli olmaz. En “cool” ve Mesafeli olduğu anlarda bile bir anda dudaklarınıza yapışabilir. Öyle ki nefes almak için onu itmek zorunda kalabilirsiniz.

Kova burcunun öpüşme biçimi biraz şaşırtıcıdır. İlk kez öpüşecek birini utançtan kıpkırmızı hale getirecek şeyler yapabilir. Platonik olarak aşık olduğu biri olsa bile şansını denemek ister ve onu yine beklenmedik bir öpücükle şaşırtabilir. Bu konuda son derece rahat ve özgüvenlidir.

Eğer bir Kova ile birlikteyseniz beklenmedik olan her şeye hazırlıklı olun. Bir de ara ara nefes almayı unutmayın. Kova ile birlikte olmak ciddi bir meseledir, hafif almayın!

Balık (19 Şubat-20 Mart)

Eğer gerçek bir öpüşme yaşamak istiyorsanız, Balık burcu kişiler bunun için biçilmiş kaftan! Sonsuzluk gibi hissettiren öpüşme biçimleri yüz yıllık uykudaki bir güzeli bile uyandırabilir.

Sonsuza dek mutlu yaşayacakmış gibi hissedersiniz. Onun fantastik yönünü sizi öpme şeklinde hissedebilirsiniz.

Sizi öperken yalnızca dudaklarınızda takılı kalmaz. Yanaklarınıza, gözlerinize, çenenize, burnunuza da ulaşır. Duygusal yoğunluk üst seviyelerdeyse daha ıslak bir öpücük bekleyebilirsiniz. Eğer iyi öpüşmesiyle ilgili övünüyorsa, hakkı vardır.

Balık burcundan öpücük almanın en iyi yolu, sizinle derinden ilgilenmesine izin vermeniz olacaktır. Uzun süreli bir romantizm sizi bekliyor olacak…

İlgili yazılar; burcuna göre nasıl sevişiyorsun?

taocu sevişme sanatının incelikleri!

Cibuu

Yorum Yap