Astroloji

En Zeki Burç! Burçların En Zekisi Hangisi? Zeka ve Astroloji

arkadaşlık

En Zeki Burç hangisi? Burçların en zekisi o burç ve siz okuyunca inanamayacaksınız!  Zeka ve astroloji arasında nasıl bir bağ var? Zodyac’ın En Zeki Burcu işte karşınızda!

En Zeki Burç hangisi sizce? Burçların En Zekisi Bakın Hangi Burç! Zodyac kararını verdi ve işte karşınızda en zeki burç!

12 burç arasında en zeki burç hangisi? Astroloji kişilerin daha kolay öğrenme yöntemlerinin ne olduğuna dair yardımcı öngörülerde bulunarak ne kadar zeki olduğunuzu (veya zekanızı nasıl geliştirebileceğinizi) açıklıyor. İyi ki astroloji var!

Zeka yalnızca ezber yeteneğinizle, lisede gördüğünüz biyoloji dersini hatırlamanızla veya üç basamaklı sayıları akıldan çarpabilmekle alakalı değildir, zekanın bir çok çeşidi ve zeki olmanın birçok yolu var!

Zeki insanlar akademik alanda çok başarılı imzalara atabildikleri gibi, pek çok zeki insanın sanatçılardan ve oyunculardan da çıktığını biliyoruz… Zeka, bir insanın sadece ne kadar çok şey bildiğiyle ölçülemez, aynı zamanda yeni bilgileri öğrenme hızı ve yaşamına uygulayabilme yetisi gibi özellikler de göz önüne alınır. Yaratıcılık da zekanın bir diğer işareti… Alakasız gibi duran fikirler arasında bağlantı kurabilme ve ortaya yepyeni bir olay çıkarabilme yeteneği, yaratıcı zekanın ortaya çıktığı durumlardır.

“En zeki burç benim, Burçların en zekisi işte o da benim!”

en zeki burç

Zodyak’ın en zeki burcunu ortaya çıkarmaya çalışırken alanında ekstrem çalışmalar vermiş büyük örnekleri inceledik. Örneğin, Stephen Hawking’in fizik, Jackson Pollock’un resim dehası ya da Nicolai Tesla’nın müthiş buluşları… Hepimiz ünlü bir mucit veya ressam olacak değiliz elbette ama burcunuz ne olursa olsun zekanızın farkında olmanız önemli bir konudur ve bu konuda kendinizi hiç de hafife almamalısınız. Her insan doğuştan gelen bir deha ile doğar ve onu geliştirip, işlemek size kalmış bir durumdur.

Her insan kendi çapında zeki ve yeteneklidir. Bu yüzden nasıl zeki olabilirim sorusunun cevabı da birden fazladır elbette… Tabii burcunuza göre!

En zeki burç, Burçların en zekisi,Güneş burçlarından hangisi

Astroloji haritanızda verilen detaylı bilgiler, potansiyel zekanızı ve yeteneklerinizi hangi yönlerde kullanabileceğinize dair tavsiyelerde bulunabilir, dolayısıyla zeka yalnıza Güneş burcunuzla (Akrep, İkizler, Oğlak vs.) sınırlı değildir. Her durumda bir insanın doğum haritasını detaylıca incelediğinizde birçok etkenin bir araya geldiğini görürsünüz ve Güneş burcu haritanın en önemli noktası değildir bile!

Bir insanın zekası söz konusu olduğunda diğer detaylar daha önemlidir. Çünkü güneş burcu genellikle rasyonel (gerçekçi) düşünceyi ve bilinci temsil eder. Güneş burcu, gündelik yaşamınızdaki akıl yürütme ve davranışlarınızın yalnızca bir parçasıdır.

Bu durum bazı burçların diğerlerinden daha zeki olmadığı anlamına gelmiyor. Fakat nereden başlamanız gerektiğine, öğrenme biçiminizi nasıl geliştireceğinize ve düşünce stilinize dair en açık ve etkili bir şekilde bir fikir verir.

En zeki burç İkizler, Terazi, Kova

burçların en zekisi

Zodyak’taki her burç dört ana elementin etkisi altındadır: Toprak, hava, su, ateş. Hava grubu burçlar doğrudan zekayla, yaratıcılıkla ve şeyler arasında bağlantı kurma yetenekleriyle ön plana çıkarlar.

Hava grubu elementleri üç tanedir: Kova, Terazi ve İkizler. Şimdi doğum haritanıza bakın ve bu burçlar hangi evlerinize denk geliyor ve bu evlerde kaçar tane gezegen bulunuyor, ona bakın. Burcunuz bir hava grubu burcu değilse bile, bu gezegenlerden bir ya da ikisi düşünme stilinize özel bir enerji katmaktadır.

Belki de yükselen burcunuz bu üç hava grubundan birisi? Doğum haritanızdaki birinci ev ile temsil edilir. Eğer öyleyse Güneş burcunuz ne olursa olsun günlük aktivitelerinizde ve deneyimlerinizde zekanız öncelikli geliyor.

Peki ya Ay burcunuz? Ay burcu güçlü bilinçaltı, hayal gücü, sezgisel yetenekleri temsil ediyor. Ay burcunuz bu üç hava grubu burcundan biriyse zekanızla aldığınız yeni bilgileri absorbe edebilme yeteneğinizin kuvvetli olduğu anlamına geliyor. Bilinçaltı tepkiler, ay burcu hava grubundan olanlarda ikinci planda kalıyor ve zihinsel tepkiler ön plana çıkıyor.

3. 5. ve 9. evler

Doğum haritanızda 12 ayrı bölme (evler) vardır ve her biri hayatın farklı bir açısını temsil eder. Üçüncü ev, akademik ve iletişim kabiliyeti konularıyla ilişkilidir: Elde etme, süreç ve bilgiyi paylaşma biçimimiz.

5. ev, yaratıcılık ve beynin sağ lobunun işleyiş biçimiyle ilgilidir. 9 ev ise bir insanın macera duygusu, merakı, yüksek seviyelerdeki eğitimle olan imtihanı ve kendi deneyimlerinden yola çıkarak öğrenme stilini belirtir.

Eğer bu üç hava burcu bu evlerden birindeyse, mükemmel! Diğer burçlardan bulunuyorsa, yine o burcun özelliklerinde yola çıkarak beyin fırtınası başarınızı ve kişisel bilgeliğinizin optimum seviyesini bulabileceğinizi anlamanıza yardımcı olur.

Örneğin bir Oğlak burcu hayatı boyunca disiplinli ve metodik, planlı ve azimle sürdürdüğü çalışmalarıyla başarıya ulaşır. Yay burcu ise tamamen rastgele ve ani kararlarla oradan buradan topladığı bilgileri bir araya getirerek yeni alanlarda, beklenmedik ve eğlenceli şekillerde kullanma konusunda iyidir.

Merkür’ünüz nerede?

Merkür, İkizler burcunun yönetici gezegenidir ve özellikleri aşağı yukarı benzer: hazır cevap, iyi konuşabilen ve zeki… Merkür hiçbir zaman Güneş’ten fazla uzaklaşmaz. Belki de bu yüzden bilinçli düşünme süreciyle ilişkilendirilirler.

Merkür gezegeni doğum haritanızda nerede bulunuyor? Eğer güneş burcunuzla aynı yerdeyse bu iyi bir şanstır. Güneş’in bilinç gücüyle birlikte zekanızı daha fazla açıklıkla ortaya koyabilirsiniz. Eğer bu evde başka bir burç varsa zekanız bu burcun özellikleriyle paralellik gösterir.

Örneğin burcunuz Yay ve Merkür’ün bulunduğu evde Akrep burcu bulunuyor diyelim. Daha ketum, sezgileri kuvvetli ve tipik bir Yay burcuna göre daha hesaplı, işini bilen bir zekanız var demektir.

Jüpiter’iniz nerede?

Jüpiter bolluk ve bereketin gezegenidir. Jüpiter nerede bulunuyorsa bulunduğu evin ve burcun etkilerini iki katı daha fazla şekilde hissedersiniz. Eğer Jüpiter gezegeniniz az önce bahsettiğimiz hava burçlarından veya bu üç evden birindeyse, Güneş veya Merkür’e yakınsa, tebrik ediyoruz. Koca, dost canlısı Jüpiter zekanızı doğuştan daha etkili bir hale getiriyor demektir.

Eğer Jüpiter aşağı kısımda bulunuyorsa kişinin tembelliğe yatkın olduğu anlaşılabilir. Jüpiter, çalışmaktan ziyade şansa cevap verir. Bu yüzden eğer Jüpiter zekanızı etkiliyorsa, dünyayı yönetebilecek düzeyde bir zekaya sahipsiniz demektir, hem de fazla çaba harcamadan buna sahipsiniz…

Yönetici Gezegen Satürn

Albert Einstein’a dünyanın en zeki adamı denildiğinde o bunu şöyle cevaplıyor: “Hayır, sadece kafamda birçok düşünce var bunlardan birkaçı parlak olanlar…” Eğer zeki olsa bile insan her zaman hedefi tutturamayabiliyor. Kafamızda dönüp dolaşan birçok fikrin önem vermediğimiz için kaybolduğuna şahit olmuşuzdur.

Oğlak burcu ve onun yönetici gezegeni Satürn sabır, bakış açısı ve uzun süreli başarı ile ilişkilidir. Bu ikisinin doğum haritanızda yerini bularak, kendi zekanızın, nasıl yaşamınızın manifestosuna dönüştüğüne dair ipuçları bulabilirsiniz. Disiplinli olup, vazgeçmeyerek sabırlı davranırsanız ulaşamayacağınız başarı yoktur.

İlginizi çekebilecek benzer konular;

En iyi anne olabilecek burçlar?

Hangi burçlar iyi baba olabiliyor?

Burcuna göre öpüşme teknikleri!

İlgisiz erkek nasıl yola getirilir?

En kıskanç burç hangisi?

Kaynak: yourtango

Cibuu

Yorum Yap