Aşk & İlişkiler

Uzak Mesafe İlişkisi Olanlara 15 Hayat Kurtarıcı Tavsiye!

uzak mesafe ilişkisi

Çoğu insan uzak mesafe ilişkisi olanların bir gün mutlaka ayrılacağına inanır. Belki aileniz ilişkiyi ciddiye almaz, belki de arkadaşlarınız ilişkiye fazla kapılmamanız için tavsiyelerde bulunur, hevesiniz kırılır.

Kimse uzak mesafe ilişkisinin kolay olduğunu söylemiyor zaten. Ki uzaklık yüzünden küçük şeyler bile büyük sorun haline gelebilir. İşler karmaşıklaşabilir, kendinizi yalnız ve üzgün hissedebilirsiniz. Ama uzak mesafeler bir ilişkide basit görünen şeylerin bile daha değerli kılınmasını sağlar; aynı masada yemek yemek, birbirine istediğin zaman dokunmak, istediğin zaman onu öpebilmek… Bu gibi küçük şeyler bir araya geldiğinizde birer seromoni haline dönüşür.

Uzak mesafe ilişkisi kolay bir iş değildir evet, ama her iki tarafa da kendi içinde sürprizler yaşatır. İlişkinizi canlı ve güçlü tutmak için işte size uygulaması aşır kolay 21 tavsiye!

Uzak mesafe ilişkisi sanıldığı kadar zor değil!

1. Aşırı iletişimden kaçının.

uzak mesafe ilişkisi

Her an her saniye konuşmak ilişkide yapışkan ve aşırı sahiplenici bir tutuma neden olur. İlişkiyi yürütmek için her an her saniye konuşmak zorunda değilsiniz. Çoğu insan her yaptığını, her gittiği yeri sevgilisinin bilmesi gerektiğini düşünür ama yanlış… Bu sadece işleri kötüye götürür. Unutmayın; “az, çoktur” Kısa ve öz konuşmalar daha yaralıdır.

2. Bunu bir fırsat olarak görün.

“Birlikte yaşayabilmek için önce ayrı ayrı nasıl yaşayacağınızı bilmeniz gerekir.”

Bunu öğrenme serüveni gibi, birbirinize olan aşkınızı hissetmeniz için bir test olarak görebilirsiniz. Bir Çin atasözü der ki, “gerçek altın, ateşe atılmaktan korkmaz.” İlişkiniz eskisinden çok daha sağlam ve güçlü olabilir.

3. Beklentilerinize set çekin.

Uzak mesafe ilişkilerinde her iki tarafın da ayrı ayrı beklentileri olabilir. Örneğin sevgilinizin arkadaşlarıyla dışarı çıkması sorun olacak mı? Günden kaç kere konuşmalısınız? En baştan taleplerinizi açıkça dile getirmek en iyisidir.

4. Her gün “düzenli” ve “yaratıcı” iletişim

Günde belirli saatler belirleyin ve o saatlere sadık kalarak konuşun. Örneğin sabah 11’de ve akşam 8’de. Bir de mutlaka günaydın ve iyi geceler mesajı atın, bunu olmazsa olmazınız haline getirin.

5. Seksi konuşmalar yapın.

Bir ilişkide heyecanın sönmemesi için cinsellik en önemli unsur. Seks yalnızca biyolojik bir ihtiyaç değil, aynı zamanda ilişkinin yapı taşıdır.

6. Tehlikeli sınırlarda gezmeyin.

Arkadaşlarınızla gece dışarı çıktığınızda kendinize bir iki kadehten sonra sınır çekin. Eğer sınır koyamıyorsanız içmeye hiç başlamayın. Sevgilinize karşı hassas olun ve en azından telefonla aradığında konulabilecek durumda olun.

7. Birlikte bir şeyler yapın.

uzak mesafe ilişkisi

İnternet üzerinden online bir oyunu birlikte oynayın. Bir belgesel açın ve kamera açık halde eş zamanlı olarak izleyin. Skype’ta birbirinize şarkı söyleyin, ya da bunun gibi ortaklaşa aktiviteler…

8. Benzer şeyleri önerin.

Okuduğunuz bir kitabı, izlediğiniz bir filmi önerin, ilginç bulduğunuz bir haber paylaşın ve bunun üzerinde tartışın.

9. Birbirinizi belirli aralıklarla ziyaret edin.

Uzak mesafe ilişkisi için en önemli unsur “ziyaret etmek.” Belirli aralıklarla birbirinizin yanına gidip gelmelisiniz. Çok uzaksanız bile en azından üç ayda bir mutlaka kısa süreli da olsa birliktelikler geçirin. Uzak mesafe ilişkisi yaşayan insanlar diğerlerine göre ekstra samimi, ateşli ve yoğun dakikalar geçiriyor.

10. Bir amacınız olsun.

Hayatta neyi başarmak istiyorsunuz? En fazla ne kadar uzun süre ayrı kalabilirsiniz? Gelecekten beklentileriniz neler? Bu soruları önce kendinize sorun. Gerçek şu ki, hiçbir çift sonsuza dek uzak mesafe ilişkisinde kalamaz. Elbet bir gün bir araya gelip bir hayat kurmak ister.

Bu yüzden kısa vadeli planlar yapın. Şu yıla kadar yanına taşınacağım, bu tarihe kadar okulumu bitireceğim, iş bulacağım, vs…

11. Birbirinize karşı dürüst olun.

Kendinizi güvensiz, korku dolu, kıskanç veya her neyse, nasıl hissediyorsanız bunu açıkça söyleyin. -Mış gibi yapmayın. Sorun çıkaracak şekilde değil, durumun bir çözümünü bulmak isteyecek şekilde yaklaşmanız da önemli…

12. Birbirinizin günlük programını bilin.

Sevgilinizin hangi saatler meşgul hangi saatlerde serbest olduğunu bilmeniz işe yarayacaktır. Böylece onu işteyken veya toplantıdayken rahatsız etme olasılığınız azalır. Özellikle de bulunduğunuz bölgelerde saat farkı varsa bu durum daha da fazla önem arz ediyor.

13. Sosyal medyada aktif olun.

Facebook’tan, Instagram’dan birbirinizin fotoğrafını beğenin, ekleyin, etiketleyin, duvarınızda bir şeyler paylaşın, rahat olun.

14. Kullanışlı bir mesajlaşma uygulaması seçin.

İkiniz için de en pratik mesajlaşma uygulaması seçin. Diğer arkadaşlarınız ya da ailenizle kullandığınızdan daha farklı bir uygulama olabilir, yalnızca onunla konuşacağınız zamanlar girersiniz. Kullanışlı mesajlaşma ara yüzü sayesinde Cibuu‘yu öneririz!

15. Pozitif olun!

Uzak mesafe ilişkisi için hayati durum her koşulda pozitif kalabilmektir. Evet yalnızlık acı verici olabilir, bazen sabrınız tükenebilir ama unutmayın, yolun sonunda güzel günler sizi bekliyor. Beklediğinize değecek bir ilişki içinde olduğunuza inanıyorsanız sonuna kadar gidin. Sevgilinizin en azından sağlıklı ve güvende olduğu olmasına şükredin.

Kaynak: yourtango

Cibuu

Yorum Yap