Yaşam

Evinizin Dekorasyonunu Burcunuza Göre Şekillendirin!

ev dekorasyonu

Eğer burcunuzdaki değişimleri düzenli olarak kontrol ediyorsanız, ev dekorasyonu konusunun da burçlarla ilişkili olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur. Ve astrolojinin gizemli gücünün altında gerçek bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen burcunuza göre nasıl giyileceğini, burçların mitolojik tarihini veya makyajınızı gezegenlerin konumuna göre nasıl ayarlayacağınız da biliyorsunuzdur. Ve astrolojiye tam olarak inanmasanız bil, nerede ve ne zaman doğduğunuza dayanarak nasıl daha iyi bir yaşam süreceğinizin ip uçlarını öğrenmenin (itiraf etmeliyiz ki) merak uyandırıcı bir yanı var. Bu astrolojik bilgileri, evinizi nasıl dekore edeceğinize kadar kullanabilir, daha eğlenceli bir halde getirebilirisiniz. Astoroloji hayatın her alanında karşımıza çıkan eğlenceli bir kaynaktır aynı zamanda!

Bazı astrologlardan, (örneğin Katrin Haiba, Ophira Edut, AstroTwins gibi)  zodyak eğilimlerinizi ev dekorasyonu konusunda nasıl uygulayabileceğinize dair ipuçlarını aldık. Enerjik ve ateşli bir burç musunuz, meraklı bir hava burcu mu, topraklanmıştoprak burcu ya da hassas su tabelası olsanız da, mekanınızı daha da sizin için tasarlanan daha kutsal bir sığınak haline getirme konusunda bazı güzel ve yararlı fikirlere sahip olacaksınız.

Burcunuza göre ev dekorasyonu

Birbirinden güzel ev dekorasyonu fikirleri

Koç burcu

ev dekorasyonu

Koç burcu gibi alevli burçların çok fazla ışığa ihtiyacı vardır – büyük pencereler düşünün ve aktif, maceracı yaşam biçimlerini yeniden şarj etmek için iyi bir aydınlatma… “Parlak vurgular arayın, güneş desenli sarı bir yastık veya nötr bir zeminde ateş kırmızısı duvar saati gibi.”

Koç burcu, ışığa ve renk tonuna karşı da hassastır ve kolayca depresyona girer. Astrologlar, “Karanlıktan veya donuk renklerden kaçının ve ruhunuzu parlak tonlarla güçlendirin” diyor. “Koç kadını girişimci olduğu için bir ev ofisi de planınızın bir parçası olmalı. Enerjik özelliğiniz projelerin üstesinden gelmeyi çok sevdiği için, evinizi başarınız için bir mabet olarak tasarlayın ve evinizi temiz ve düzenli tutun.”

Boğa Burcu

ev dekorasyonu

Astro Twins, “Boğa burcu çevreye duyarlı ve rahat, muhteşem bir yerde yaşamak zorunda” diyor. “Her detay önemlidir ve her şeyin en iyisine yatırım yapacaklardır. İnsanlar ziyarete geldiğinde, iyi stoklanmış dolaplar, kaliteli şarapların ve rahat mobilyaların etkileyici görünümleri, Boğa burcunun cazibesi ile birlikte, içinizde saatlerce orada kalmak isteği uyandıracak.

Bu toprak burcu, ev dekorasyonu konusundan her şeyin şehvetli rahatlığı ve güzelliği ile ilgili olduğunu kabul eder. “Yumuşak kumaşlara, kokulu mumlara ve muhteşem sanat eserlerine bayılır. “Tatlı botanik desenleri ve canlı bitkiler, Cennet Bahçesi’nde bir yaşam duygusu yaratır.”

İkizler burcu

ev dekorasyonu

İkizler burcu, bir hava burcunun meraklı ve eklektik bir dekorasyon duyarlılığına sahip olduğunu gösteriyor. “Parlak havadar alanlar, esnek düzenler ve gök mavisi, açık yeşil ve sarı gibi vurgulu renkler ile en iyisini yaparlar. Evde bir kara tahta olması, fikirler, listeler, kendiliğinden beyin fırtınaları ve yaratıcılık patlamaları için eğlenceli olurdu.”

“İkizler burcu sürekli değiştiği için, uzun süreli kalıcı bir dekorasyondan sıkılırlar. Bu yüzden ev dekorasyonu söz konusu olduğunda kısa vadeli düşünün,” diyor AstroTwins. “Birçok durumda, ortamınız aslında çok fazla uyarıcı olabilir. Kendinizi çok fazla yöne çekmiş hissediyorsanız, birkaç vurguya sahip olan Zen benzeri bir şema ile işlerinizi düzene sokmayı düşünün.”

Yengeç burcu

ev dekorasyonu

Çoğu su burcu gibi, Yengeç burçları da duygusal ve kişisel çekicilikleri olan objeleri seçerek rahatlık ve konfor için evlerini yaratır. Yengeçler romantik, hassas ve nostaljiktir; vintage çiçek desenleri, Viktorya dönemi esintileri, antika aynalar ve aile yadigarı objeler doğru seçim olabilir.

Gerçek bir ev kuşu olan Yengeçler, bir kez ortama alıştıklarında evi terk etmeyi zor bulabilirler. “Akşam yemeği partilerine ev sahipliği yapmak, izolasyona karşı mükemmel bir panzehirdir, bu yüzden insanlar inanılmaz misafirperverliğinizi yaşamak için güzel kabuğunuza gelir.” Uyarı: Antikalar ve vintage objeler konusunda harika bir göze sahipken, büyükanne dokunuşlarında aşırıya kaçmayın.

Aslan burcu

ev dekorasyonu

Ateşli Aslan burçları, evlerini tıpkı kraliyet ailesine ait gibi hissettirmek için uğraşırlar. “Tipik bir Aslan burcunun evi, koyu kırmızı, parlak turkuaz ve erik gibi zengin ve cesur renklerle doludur. Muhteşem ve görkemli bir halini korurken bir yandan rahat ve kullanışlıdır. Güzel sanatları seviyorsunuz ve bir ateş burcu olarak, biraz gösterişe ihtiyacınız var.” davetkar oturma alanı, özellikle de çalışmakta olan bir şömine gibi…”

‘Krallığınız’ için lüks dokunuşları tercih edin’ diye ekliyor: Haiba: “Doğal ipek veya kadife gibi yüksek kaliteli kumaşlar; yumuşak, zengin mobilyalar, sıcak, zengin renkler ve altın rengi öğleden sonra ışığını yakalamak için güney veya batıya bakan pencereler…”

Başak burcu

ev dekorasyonu

Toprak burcu Başaklar, pratik ve işlevsel güzelliğe odaklanan basit bir çevre oluştururlar. Haiba, “Sanat satın almak yerine bir Başak, form ve işlevlerin mükemmel bir uyumu olan bir tasarım aydınlatmalara yatırım yapabilir,” diyor. “Başaklar, her şeyin yerli yerinde olduğu ahenkli, iyi organize edilmiş bir düzene ihtiyaç duyuyor: Beyaz keten, yumuşak gri ve yeşil ile altın renkleri arıyor”.

“Bir Başak’ın evine girmek dini bir deneyim gibidir,” diye ekliyor AstroTwins. “Bir meditasyon odasının sessiz, Zen benzeri havasını ve temiz, doğal bir görünümünü bulursunuz, düz dokunmuş bir kilim , birkaç etnik veya manevi parça, bitki ve taze çiçekleri deneyin.” Gösteriş düşkünü olmadığınız için neyin işe yaradığını bulun. Ve evinize muhtemelen yalnızca yakın arkadaşlarınız ve aileniz geçebilir.

Terazi burcu

ev dekorasyonu

Hava burcu Terazi’nin evinde dengeli ve uyumlu bir his olması gerekiyor. Haiba, “Keten-beyaz, taupe ve gölgeli açık gri gibi hafif ve orta tonları, klasik mobilyaları ve en sevdiğiniz şarkıları çalmak için iyi bir ses sistemini  tercih edin” diyor.

Teraziler aynı zamanda çevreye çok duyarlı ve en iyinin en iyisini istiyorlar, diyor AstroTwins: “Teraziler genellikle son teknoloji ürünü bir ev sinemasına, etkileyici bir kitap koleksiyonuna veya büyük bir bir gömme dolaba sahiptir. Fiziksel güzelliğin mükemmel bir hayranı olarak, stil ve değeri hedef alır, temizliği değil. Terazi burçların en sanatsal göstergesidir, bu yüzden evdeki hafiflik ve güneş ışığı, havadar ruhunuza uymaktadır. ”

Akrep burcu

ev dekorasyonu

Haiba, bir su burcu olan Akrep burcunun gizem ve derinlikle büyüdüğünü söylüyor. “Zengin, daha koyu tonlar için – şarap kırmızısı, koyu mor, çivit mavisi ve mürekkep siyahı ve antik ya da soyut desenleri tercih edin. Bir fantezi dünyasından gelebilecek yumuşak, şehvetli mobilyalar, mumlar ve cinayet gizemleri ve fantezi kurgu türlerinden kitaplarınız için geniş bir kitaplık alın. ”

Gizlilik Akrepler için çok önemlidir, diyor AstroTwins… “En iyi şekilde, ortak alanların yanı sıra samimi alanlar yaratmaktır. Evinizin karakterini veren küçük nüanslar ve gizli noktalarla oynayın. Eviniz mimari karaktere sahip değilse, mumlarla duygusallık yaratın , dramatik gölgeler oluşturan tepe ışıklıklar ve ipek kumaştan yastıklar veya kadife perdeler…”

Yay Burcu

ev dekorasyonu

Haiba, “Yay, dolambaçlı yangınları ateşleyen eklektik bir stile sahiptir: Fas halıları ve Tibet tablolarıyla çevrili bir salonda, şömine başında oturup felsefe ve manevi seyahat yazısı ile dolu kitap rafları vardır.” diyor Haiba.

AstroTwins dışarıdan içeri getirmeyi öneriyor. “Kapalı bir bahçe veya çeşme, yonca gibi kokan mumlar – yani kısıtlı hissetmenizi engellemek için her şey”… “Evinizin, sizin meraklı ruhunuza uymak için bir sıcaklık, coşku ve ilham hissine ihtiyacı var.”

Oğlak burcu

ev dekorasyonu

Haiba, Oğlak’ların iyi bir zevke sahip olduğunu ve tasarımı sağlam bir yatırım olarak gördüğün söylüyor. “Temiz çizgiler yeterlidir, çok fazla şey değil – her nesne iyi seçilmiş ve değerlidir. Dünyadaki burçların en iddialısı olarak, Oğlak burcu için, dağların manzarasını ya da muhteşem şehir manzarası olabileceği gibi, modern bir çatı  katı süiti de olabilir.”

Mobilyalarınızda görkemli bir his olabilir. AstroTwins, “Antika saatlere, büyük objelere, deri kanepelere veya ince çini dolu bir kiraz ağacı dolabına vurulabilirsiniz,” diyorlar. “Çalışkan olmanızın doğası gereği, harika işçiliğe ve el işçiliğine değer verirsiniz.”

Kova burcu

ev dekorasyonu

Kova burçları, zamanın biraz ilerisine bakabilecek eşsiz ve isyankar bir tarza sahiptir. “Mavi ve aqua esintileri ile serin beyazları arayın; geometrik veya soyut şekillerle modern desenler ve gümüş, çelik, cam gibi yansıtıcı yüzeyler.”

“Halıları atlayın ve çıplak parke zeminler ve modern malzemeleri tercih” edin diyor AstroTwins ve ekliyor, “Daha az rahat olabilir, ama bu şekilde seviyorsunuz. Hava burcu olarak, havalandırma, güneş ışığı, büyük pencereler ve bitkiler ile dolu geniş bir alana ihtiyacınız var.”

Balık Burcu

ev dekorasyonu

Ev, Balık için son derece kişisel bir geri deneyimdir. Duygusal pilinizi şarj edebileceğiniz rahat bir cennet olmalı. Ruhsal konumunuza göre leylak veya seladon yeşili ipucu  olabilir. Saklı bir derinliği olan ipek kumaş gibi meditasyon yastıkları, doğal lifler ve sakin deniz renklerini tercih edin. Yaşam alanınız, kokulu mumlar ve oda spreyi gibi kadınsı dokunuşlarla doludur.

Kaynak: stylecaster.com

Cibuu

Yorum Yap