Aşk & İlişkiler

Erkekler Neden Sevdiği Kadından Bir Anda Vazgeçer?

erkekler
Erkekler neden terk eder? Bu sorunun pek çok cevabı olabilir. Ama ani terk edilmelerin sebebi biraz daha farklı olabilir…
Tanıdık geldi değil mi? Hemen hemen her kadın bu ani terk edilmenin acısını yaşamıştır.
Biz de bu konuyu irdelemeye karar verdik.
Sevgiliniz bir anda soğuduğunda ve sizden uzaklaştığında ne yapmalı?

Erkekler neden bir süre sonra ilişkiden uzaklaşıyorlar?

Bugüne kadar birçok yazar, köşe yazarı ve ilişki koçu bu konuyu masaya yatırmıştır.

Uzmanlar erkeklerin neden ilişkilerden uzaklaştığını ve bu sorunla karşılaşan kadınların bu konuda ne yapmaları gerektiğini anlamalarına yardımcı olmak için çeşitli öneriler dile getirdi. Biz de bunlardan bazılarını derledik.


İLGİLİ: NEDEN ALDATIRLAR?


Bir bilinmezlik içinde ne yapacağınızı bilemez bir halde boş boş oturmayın.

İşte erkeklerin sevdiği kadından bir anda uzaklaşmasının en yaygın nedenlerinden beşi – ve onun sizi tekrar istemesini sağlamanın yolları…

Erkekler neden terk eder? (Aniden?)

1. Kendini baskı altında hissediyor.

İlişkinizin ilerleyen evrelerinde bazı şeyleri yapmayı yapmasını ona yasak koyduğunuzu fark etmemiş olabilirsiniz. Bunlar küçük şeyler olsa bile belli bir konuda köşeye sıkıştırılma duygusu, onu korkutur. Onun bir yetişkin olduğunu ve karşınızdakine sevgiliniz bile olsa sınırlamalar getiremeyeceğinizi unutmuş olabilirsiniz.

Son zamanlarda ondan bir konuda büyük bir söz istediyseniz veya büyük bir söz verdiyseniz, bu da kendini geri çekmesine neden olabilir. Bu konuda telaş yaşayabilir.

Erkekler, kadınların evlilik hakkında şartlandırılmış olduğu fikrine çok bağlılar. Bu konuda sessiz kalmak da avantajınız olabilir. Zaten zamanı geldiğinde konu kendiliğinden açılır.

Çizelgeleri, şemaları ve mantığı kullanarak onu köşeye sıkıştırmak yerine, ilişkiden kendinizi biraz geri çekmeniz daha bile faydalı olabilir. Bu sefer o sizi merak edecek, o üzerinize daha fazla düşecektir. Eğer düşmüyorsa zaten yeterli ilgisi yok demektir ve ilişki çaba harcamaya değmez.

Mantıklı olan şey geri çekilmek, kendinize dikkat etmek ve ne olduğunu görmek.

2. “Belirsizlik aşamasına” çarptınız

En çok satan kitabın yazarı Dr. John Gray , Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten, belirsizlik aşamasının çiftlerin uzun vadeli ilişkilerde yaşadığı bir şey olduğunu ve bunun önemli olduğunu söylüyor. Grey’e göre bu uzaklaşma ve soğuma, sevgilinizin genellikle belirsiz hissettiği ve sadece ilişkinin nereye gittiğini kendisi için anlamaya çalıştığı bir zamandır.

Bir şeyleri bir sonraki seviyeye götürmek ve özgürlüğünü kaybetmek arasında bölünmüş durumdadır.

Bu aşamadan geçmenin en iyi yolu, erkeğin hala diğer yaşantısının devam edebileceğini hissettirmekten geçiyor. Sadece yasak koymamakla kalmamalı, aynı zamanda bazı şeylerden örneğin arkadaşlarıyla görüşmekten vazgeçmişse, özgürlüğünü kazanmasını teşvik etmelisiniz.

3. Gerçekten meşguldür.

Gerçekten uzaklaşıyor mu, yoksa kısa mesajlarınızı 30 dakika içinde veya daha kısa sürede yanıtlamaması sizi ihmal edilmiş mi hissettiriyor?

Gerçekçi olmalısınz ve onun kendi hayatını yaşamasına izin vermelisiniz. Kendinizi ona muhtaç hissediyorsanız, kendi işiniz, hobileriniz ve hedeflerinizle meşgul olun. Onun zamanına daha fazla ihtiyacınız yok.

Geri çekilme, soğuma gibi hissettiren şey, sadece gerçek bir meşguliyet olabilir.

İşini kaybetme konusunda endişeli olduğu için belki fazladan zaman harcaması gerekebilir ya da arkadaşlarının haftasonu boyunca bir işine yardım etmek istiyordur. Birlikte daha fazla zaman geçirmek için ona baskı yapmak ve gerçekçi olmayan beklentilerinizi yerine getirmediği zaman üzülmek, onu daha da soğutacaktır.

4. Desteğinizi çektiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, erkekler takdir edildikleri yerde kalmak isterler.

Erkekler kendilerinin büyük hayranı gibi hisseden kadınlara aşık olur ve onunla evlenirler.

Onun en büyük hayranı olmak için elinden geleni yaptığınızda sizi asla kaybetmek istemez. İnsanlar doğal olarak kendilerini iyi hissettiren insanlara yönelirler.

John Gottman tarafından yapılan araştırmaya göre, “Mutlu ve mutsuz çiftler arasındaki fark, çatışma sırasındaki pozitif ve negatif etkileşimler arasındaki dengedir. Aşkı en son yapan çok özel bir oran vardır. Bu” sihirli oran “5’e 1’dir. Bu, çatışma sırasındaki her olumsuz etkileşim için, istikrarlı ve mutlu bir evliliğin beş (veya daha fazla) pozitif etkileşime sahip olduğu anlamına gelir. “

Kısacası, bir ilişkiyi iyi sürdürmenin en iyi yolu, karşılaştığınız her negatif etkileşim için en az beş pozitif etkileşimin dengesini sağlamaktır.

5. Başka biriyle tanışmış.

Ne yazık ki, en son aklımıza getireceğimiz sebeplerden biri olsa da insanların doğasında aldatmak vardır ve bu bazen gerçekleşebilir. Bazen kaybolmuş hissettiği için, bazen de duygularına engel olamadığı için insanlar ilişkileri dışında kişilerle iletişim kurabilirler.

Bazen alışkanlığın rehavetine kapılan kadınlar, ilişki yeniyken alıştıkları sevgi dolu şeyleri yapmayı bırakırlar.

Sevgiliniz başka biriyle tanışmışsa bile, bu tüm umudun kaybolduğu anlamına gelmez.

Bu, kendi durumunuza bağlı olarak, sizin biraz daha çaba göstermeniz gerektiği anlamına gelebilir (tabii istiyorsanız).

Çoğu zaman, bir erkek ilişkiden çekildiğinde, kadının onu kovalaması, daha da fazla zarar vermesini sağlayabilir.

Erkek baskı hissettiğinde, durum ne olursa olsun, direnir. Yani panik modunda peşinden koştuysanız, doğal olarak kaçacaktır.

Erkeğinin istediği kadar özgürlüğe sahip olmasına izin vermek, ilişkinizi tamamen bitirmesini engellemek için en iyi seçiminizdir.

Bu durum eski şarkı, “Hold On Loosely” akla getiriyor.

Eğer ki ilişkinizden tamamen çekildiyse, onu kovalamayı bırakın.

Bunun ne kadar zor olduğunu biliyoruz… Ama erken kabullenmek acı çekmeyi kısaltır.

Onu büyük bir taahhütte bulunmaya zorlamak ya da neden uzaklaştığını sorgulayarak, sorunu zorlamaya çalışmak sadece geri tepecektir.

Cibuu

Yorum Yap