Astroloji

En Duygusal Burçlar: İşte Duygusallıklarıyla İnsanı Yoran Burçlar

duygusal burçlar

Şimdi sayacağımız duygusal burçlar ın hayatında olmak, ekstra bir özen gerektiriyor. 

Hepimizin duygusal olarak hassas yapıda olan arkadaşları vardır. Her zaman bir krizleri veya çaresiz oldukları bir konu mevcuttur. Ruh halleri bol iniş çıkışlıdır. Bir dakika çok mutlularsa, diğer dakika sizi varoluş bunaltısına sürükleyebilirler!

Siz de elbete iyi bir arkadaş olarak bu hassas arkadaşınızın yanında olmak istiyorsunuz. Ama duygusal vampirlerin etrafında olmak bazen yorucu olabilir. Astrolojiye inanıp inanmamanız bir yana, yıldızlar duygusal olarak yorucu burçların hangileri olduğu ve neden bu şekilde davrandıklarına dair bir tür rehber rolü oynar.

Bu gibi durumlarla fazlaca uğraştığınızda, özellikle de herhangi acil bir durumda cevap veren tek kişiyseniz, arkadaşınızla olan ilişkiniz toksik hale gelebilir. Artık arkadaşınız için her zaman destek oyuncusu olamayacağınızı ve bazen eğlenmeniz de gerektiğini hatırlamalısınız. Kendinizden ödün vermekle nereye kadar devam edebilirsiniz?

İşte buna benzer duygusal burçlar ın  neden “duygusal vampir” diye adlandırılmasının bazı sebepleri var elbette…

İnsanı yordukça yoran duygusal burçlar

1. Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Balıklar duygusal olarak çok yorucudur çünkü sadece kendi problemleriyle başa çıkmak için yardım istemezler, başkalarının problemlerini de üstlenirler. Evet, bir arkadaşının arkadaşına ne olduğu çok üzücü, ama bir de dünyanın sorunlarını eklemeden onu rahatsız eden şey üzerinde çalışabilir misiniz? İmkansız!

Balıklar çok derinden şefkatlidir, çok özverilidir ve sonuçta stresli ve üzgün olurlar.


İLGİLİ: Balık Kadını Aşık Olursa…


2. Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeçler duygularıyla temas halinde olabilir, bazen duygusal karmaşalar içinde boğulurlar. Yengeçlerin yaşadığı ruh hali ve duygu döngüsünden geçmek, bir başkası için çok yorucu olabilir.

Onların iyi ya da kötü günlerinde olup olmadığınızı asla bilemezsiniz. Her zaman Yengeç’in iyiliği  için çalışıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz ve bu genellikle bir kriz anında -her zaman olduğu gibi- orada olmak zorunda olduğunuz anlamına gelir.


İLGİLİ: Yengeç Burcunun En Tatlı Halleri


3. Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep sizi yorucu duygularıyla sıkıntıya sokmayacaktır; çünkü onlar neler olup bittiğini hakkında biraz gizemli olma eğilimindedirler. Daha çok duygularına, onlara ihanet edenlere ve Akrep’e delice aşık olan ve onsuz yaşayamayacak kişiler bu zorluklarda nasibini alır.

Akrepler içini dökerek rahatlamak imkansız olabilir. Yine de her zaman sizin bir parçası olmanızı istedikleri bir çelişkileri vardır.


İLGİLİ: Akreplerin Karanlık Doğasına Dair 4 Önyargı Kırıcı Bilgi


4. Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başaklar duygusal bir mayın tarlası olabilir ve onların duygu bombardımanına ne zaman başlayabileceğini asla bilemezsiniz. Başaklar hem kendileri hem de başkaları için acımasız düzeyde eleştirici olabilir. Başak daima sizi yargılayacaktır ve sanki eksik bir yanınız varmış gibi hissetmenize neden olur.

Hiç kimse mükemmel değildir ve olmaya çalışmak sadece hayal kırıklığına ve endişelere yol açacaktır. Başak’ın duygusal krizleri genellikle mükemmellik anlamında sizi yorabilir.


İLGİLİ: Başak Kadını ve 7 Muhteşem Özelliği!


5. Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Bir Yay hayatınızdayken, sizden pek çok şey talep edecektir: Siz onların amigoları, destekçileri, duygusal dayanakları olmalısınız. Onları övmek, ihtiyaçlarını ilk sıraya koymak ve sizin için dünyadaki en önemli kişi onlar gibi davranmak zorundasınız – bunlardan daha azını yaparsanız Yay burada kendini aldatılmış hissedecektir.

Kendi ihtiyaçlarınızı unutabilecek ve onların gerçekten mutlu olduklarından emin olmak için çok zaman harcayacaksınız. Bu bireyler duygusal olarak yorucu olabilirler ama yoklukları da başka biriyle doldurulamaz.

6. Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Koçlar duygusal olarak yorucu olurlar çünkü ne zaman sinirleneceklerini veya bir şeyler ima edeceklerini asla bilemezsiniz.

Endişelenmeyin – çok geçmeden özür dileyeceklerdir, ancak duygusal açıdan bir rollercoaster’da gibi hissedeceksiniz ve bir noktadan sonra en dipten en yükseğe çıkacakmışsınız hissi yaşayacaksınız (ya da tam tersi!).

Cibuu

Yorum Yap