Astroloji

Düşünceli Burçlar: Kukumav Kuşu Gibi Düşünüp Duran Burçlar

düşünceli burçlar

Bazı insanlar vardır ki düşünerek kendi kendilerini yiyip bitirirler. Buna düşünceli olmak da denemez aslında, sadece biraz içe kapanıklık ve olayları zihinde olduğundan daha büyük ve vahim hale getirmek olabilir.

Kendilerini eleştirmeye de özellikle yatkındırlar.

Düşünceli-dalgın burçlar hakkında bir tanımlama yapmanın birkaç yolu var: Düşünceli, dalgın halleriyle derin mutsuzluğunu gösteren biri, somurtkan, karamsar, sanki meditasyon halinde, hafiften de tehditkar görünürler uzaktan. Başka bir deyişle, kukumav kuşu gibi oturup düşünmekte, dünyanın yükü omuzlarındaymış gibi davranmakta, ağır bir geçmişe, ezici duygusal zorluklara sahipmiş gibi bir intiba bırakmaktadır.

Peki yine astrolojinin yardımından faydalanacak olursak, düşünceli halleriyle en dalgın burçlar kategorisinde başı çekecek olan burçlar hangileridir? Eğer gerçekten mutlu olmayı bilen biriyseniz, muhtemelen kukumav kuşu gibi düşünen, dalgın kişilerden değilsinizdir. Ama bazı burçların genel karakteri bu duruma doğuştan meyillidir.

Bazı insanlar da sürekli geçmişi düşünür, ve bağışlayıcı olmamakla birlikte kin tutmaya eğilimlidir. Geçmişte ve şimdiki zamanda başına gelen her şeyin sorumluluğunu yüklenmek ister gibidir. Dalgın burçlar bazen sadece dinlenmek, sabırlı ve beklentisizce önemsenmek isterler.

En dalgın, düşünceli burçlar

Birisi derin düşünceler içindeyken, büyük ihtimalle basit kararlar almayı zor bulmakta olabilir. Dalgın burçlar için hiçbir şey göründüğü kadar kolay değildir.

1. Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Ayrıntılara olan dikkatleri, analitik zihinleri ve titizlikleri gibi özellikleri Başak burcunu düşünceli ve dalgın olmaya iter. Oysa bu saydıklarımız Başak burcunun en iyi özellikleridir aslında… Ama yine de onu düşünmekten alıkoyamayan durumlarla baş edemeyebilir. Başaklar geçmiş bir olayı düşünecek, üzerinde duracak, böylece başka bir şeyi zar zor düşünebileceklerdir.

Ne kadar çok düşünürlerse, o kadar sinirlenirler, sanki olayları yeniden baştan yaşıyor gibi hissederler. Bir şeyleri akışına bırakmakta ve geçmişten kopmakta çok başarılı değillerdir.


İLGİLİ: Bir Başak Kadını ve  Müthiş Özelliği


2. Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa olaylar üzerinde iyice düşünmeye meyillidir ve bazen bu düşüncelere çok fazla zaman ve enerji harcarlar. Boğa sık sık kendilerini dayak bulur. Çok düşünceli, yansıtıcı ve düşünmeye ya da düşüncelerinin ruh hallerini etkilemesine meyilliydiler.

Boğa’nın çok düşündüğü zamanlar vardır ve derin düşüncelerinin ağırlığı kendileri ve yaşamları hakkında nasıl hissettiklerini etkileyecektir.


İLGİLİ: Boğa Burcunun Birbirinden Farklı 3 Hali


3. Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrepler ürkütücü düşünceleri akıllarından geçirebilirler ve tüm bu düşünceler karamsar ve mutsuz olmalarına neden olabilir. Bir Akrep, algılanan bir ihanete tahammül ediyorsa, bu bir tür olumsuz eylemde bulunmalarına yol açabilir.

Akrepler sık sık tehditkar özellikleriyle bilinirler. Akrep burcu doğası gereği, bütün düşünceleri intikam ve bir gün hesabını görme üzerine kuruludur. Bu durum çok hassas olmalarından kaynaklanır ve küçük bir olay bile onlar için büyük bir acıya dönüşebilir.


İLGİLİ: Akreplerin Karanlık Doğasına Dair ÖnYargı Kırıcı Bilgiler


4. Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak burçları genellikle kendi hatalarından kaynaklı bir yanlışlık yaptığı hissine kapılırlar. Tüm bunlar oğlakların karark verme yeteneklerini ve problem çözme konusundaki doğal iç güdülerinin bozulmasına yol açabilir.

Çok fazla düşündükleri için kendinden şüphe duymaya ve güvensizliğe eğilimlidirler. Bu kadar fazla düşünmek, Oğlak’ın çaresiz hissetmesine neden olabilir. Bir yerlerde kara kara düşünen bir insan görüyorsanız, o kişinin Oğlak burcu olması muhtemeldir.


İLGİLİ: Oğlak Burcu Kadının Kazanmanın 7 Yolu


5. İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

Kukumav kuşu gibi düşünmenin İkizler burcuna çok uzak olduğunu düşünebilirsiniz ama bunun tam tersi geçerlidir. Çok fazla düşünmek İkizler’in sadece hassas ruhunu etkilemekle kalmaz, aynı zamanda onların neşeli doğasını da tehdit eder.

İkizler burcu düşünceli hallerinden kurtulmak için sosyal medyalarını güncelleyebilir, yürüyüşe çıkabilirler. Kendi günlük rutin akışlarına geri dönebildikleri takdirde düşünceli-dalgın hallerden hemen kurtulmaları muhtemeldir. Diğer burçlara göre daha kolay atlatırlar bu durumu… Eskisinden daha sağlıklı bir şekilde pistlere geri dönebilirler.

Cibuu

Yorum Yap